Canlanan Çocuk Kitapları 4D & Devar Kids | insanizi.com

Canlanan Çocuk Kitapları

Yeni teknolojiler her geçen gün çocukları kendine daha da bağımlı hale getiriyor. Bilim ve sanattan uzaklaşmaya başlayan çocukların yaratıcılıkları köreliyor ve yetişkinlikte başarı sağlamada payı göz ardı edilemeyen “oyun” anlamını yitiriyor. Çocukların kendi oyununu kurması için bir araç olan oyuncaklar gitgide siliniyor ve meydan yerini akıllı telefonlara ve tabletlerde başkalarının oynadıkları oyunları izleyen çocuklarla doluyor.

Tabii ki teknoloji çağı içinde çocukları tamamen bu ortamdan izole etmek de bir çözüm olmayacak. Öyleyse elimizdeki kaynakları doğru kullanılmasını öğretmemiz ve teknolojiyi çocuklara fayda sağlayacak şekilde tüketmemiz gerekiyor. Ve sonrasında ise tüketimin karşılığında yeniden üretimin sağlanması gerekiyor.

Canlanan Kitap ile çocukların hayal gücünü özgürlüğe kavuşturun!

Önce biz hatırlamalıyız ki elektronik gereçler dışarısında çok renkli bir dünya var. Şimdi kaç çocuk dışarıda bir karahindiba yahut ağustos böceği gördüğünde heyecanlanıyor? Kaç çocuk evdeki oyuncaklarını söküp yeniden bir araya getirmeyi deniyor?

Çocukların kendi ürettiklerini tüketmelerini sağlayacak ve ardından yeniden üretmeye teşvik edecek bir kitap serisi ile tanıştıracağım sizi: Canlanan Kitap. Henüz okumayı öğrenmemiş çocuklar ve kitap arasında bağ kurmanın en kolay yolu şüphesiz ki boyama kitapları, buna ilk tanışma da diyebiliriz. Canlanan Kitap, çocuklara kitabı sevdirecek ve çocukların hayalgücünün sesini yükseltecek, tüketmeden önce üretmeye teşvik edecek bir çalışmaya imza atıyor ve boyama kitaplarını artırılmış gerçeklik teknolojisi ile birleştirerek Devar Kids uygulaması desteği ile çocukların kendi zevklerine göre boyadığı ikonları canlandırıyor.

Default image
İrem Nur
Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.