24 Saatte Okunmazsa Kendini İmha Eden Kitap

Eşsiz bir okuma deneyimi yaşatmak isteyen Amerikalı gerilim roman yazarı James Patterson, yeni gerilim kitabı Private Vegas‘ı duyurmak için Mother New York ve Resn ile birlikte kitabın kendi ruhunu yansıtan bir kampanyaya imza attı. Kampanya, orijinal adı ile The Self-Destructing Book, The New York Times, BBC, Mashable, Weird, Discovery Channel ve The Huffington Post dahil olmak üzere popüler bloglar ve haber siteleri aracılığıyla duyuruldu. Kitabın raf fiyatı 294.038 dolar olarak belirlendi. Bu fiyattan kitabı satın alan okurlar ise özel bir jet ile ulaşım sağlayacağı lüks bir otelde konaklayıp aynı zamanda yazar James Patterson ile akşam yemeği yeme fırsatı ile ödüllendirildi. Ayrıca Alex Cross serisinin tüm imzalı kitaplarına da sahip olma şansı yakaladı.

Kendini imha eden kitap mı?

Kitap henüz yayınlanmadan önce 1.000 okura, kitabın dijital versiyonununa erişim için kodlar verildi. Bu yaratıcı meydan okuma kampanyasının tek kuralı okurların kitabı 24 saat içerisinde bitirmesi, aksi durumda kitap kendi kendini yok ediyor. Hatta ekip bu deneyime biraz daha baskı katmak için, okurların kendi performanslarını takip edebileceği bir mikrosite oluşturdu. Aynı zamanda okurlara bu mikrosite içerisindeki bir harita üzerinde yer alan ikonlara tıklayarak diğer okurlardan zaman çalma fırsatı da sundu.

Kampanyanın son derece etkileyici tanıtım filmi; bu kitabı okuma fırsatı yakalayan şanslı okurlardan biri olma arzusu yaratırken bir yandan da “kitabın bir oyunu olsa da oynasak, filmi olsa da izlesek” dedirtiyor. En heyecanlı dediğimiz filmlerin fragmanlarına taş çıkartacak kalitede bir teaser hazırlanmış, hayran olmamak elde değil.

Tanıtım filmini izleyelim;

Private Vegas kitabının tanıtım kampanyasını biraz daha detayları ile anlatan aşağıdaki videoyu da izlemeden geçmeyelim.

 

26 Ocak 2015’te yayınlanan Private Vegas kitabı maalesef henüz Türkçe’ye çevrilmedi.

Default image
Zeliha Taşkın
Fakat Müzeyyen, bu derin bir tutku. Okumak diyorum... Daha çok okumak. Daha çok, kütüphaneler, odalar dolusu kitaplar okumak. Sayfalarına dokunmak, dünyalarına karışmak.
Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.